6 דרכים לקבוע באיזה כיוון נפתח חלון כיסוי – Casement Windows

ימין או שמאל? זה עושה הבדל. גלו כיצד לבחור מה מתאים ביותר לבית שלכם. 

 חלונות CASEMENT (לפעמים נקראים כנפיים) מספקים מרחבי זכוכית גדולים ללא הפרעה, יעילים יותר באנרגיה מסוגים אחרים של חלונות, ומצטיינים בלכידת משב רוח ולמלא את הבית באוויר צח. כאשר בוחרים להתקין חלון גג, בנוסף לגודל ולצורה הכלליים, צריך לחשוב על הכיוון שבו החלון נפתח. מבחינה טכנית אין בחירה שגויה, אך ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים באיזה כיוון חלון גג צריך להיפתח, כולל זוויות טובות יותר לאוורור, בקרת רעש ותפעול קל. 

 מה הם חלונות כריכה – Casement Windows? 

חלונות כריכה (כנפיים) מצוידים בצירים בצד אחד ונפתחים משמאל או מימין. חלק מהחלונות הנפתחים, נפתחים ונמשכים סגורים באופן ידני, אך רובם מופעלים באמצעות ארכובה ידנית. 

דרך פשוטה לקבוע סווינג 

הכיוון שחלון פתח נפתח נקרא מסירה. חלונות גג מסומנים  

ב- FCL (From Curb Left) או FCR (From Curb Right). אם מסתכלים על חלון כשאתם עומדים בחוץ, בחלון FCL יהיו הצירים בצד שמאל וב-FCR יהיו הצירים בצד ימין. החלון למעלה הוא חלון FCR. מידע זה חל רק על חלונות גג המתנדנדים החוצה. חלונות משקופים מתגלגלים אמנם קיימים אך מותקנים לעתים רחוקות. 

 צירים ליד הפינה 

אם יש שני חלונות גג מותקנים בפינת החדר, זה נחשב ליותר אסתטי אם צד הציר של החלון הוא הקרוב ביותר לפינה. 

צירים בצד החיצוני של חלונות מרובים 

כאשר שני חלונות גג מותקנים זה ליד זה, מחוברים (מחוברים) זה לזה, או מחוברים עם חלון נייח (לא ניתן להפעלה) באמצע, הרבה יותר נפוץ לראות את הצירים בצדדים החיצוניים 

לתפוס משב רוח קריר 

חלון פתוח יכול ללכוד משב רוח קריר מרענן ולתעל אותו פנימה. אבל זה יכול לקרות רק כשהחלון נפתח לרוח. אם בחדר יש רק חלון אחד, חשבו  להתקין גגון שנפתח כדי לתפוס את הרוח השוררת. כמובן, הרוח לא תמיד נושבת באותו כיוון, ולכן בחדרים שיש להם יותר מחלון אחד צריך להיות לפחות פתח אחד לכל כיוון.

הפחתת רעש 

רעש הוא שיקול שמתעלמים ממנו לעתים קרובות בעת בחירת חלונות הגג. חלונות גג יכולים לא רק ללכוד משב רוח קריר, הם גם יכולים לנתב רעשים חזקים בתוך הבית. אולי כדאי לבחור בחלונות שנפתחים הרחק מרחובות סואנים או שכנים קולניים. זה משהו שצריך לחשוב עליו במיוחד שמתכננים חלונות לחדרי שינה.

ְפרָטִיוּת 

חלון גג עם זכוכית כהה או חלבית יכול לשמש כמפריד הלבשה לחדרי אמבטיה וחדרי שינה. עם גישה נכונה, חלון גג יכול להיפתח לנוף יפהפה של החצר האחורית תוך מתן פרטיות מהרחוב או מהבתים הסמוכים. 

 כננת נוחה 

רוב האנשים מוצאים לנכון להפעיל כננת חלון עם היד הדומיננטית שלהם. אם שקלתם את כל הגורמים המפורטים לעיל, והחלון באמת יכול להסתובב לכל כיוון, חשבו על 90 אחוז מהאוכלוסייה שהם ימניים. חלון FCL עם הארכובה בצד ימין והתפס בצד שמאל עשוי להיות הבחירה הטובה ביותר … סליחה שמאלנים. 

Up
×