פתרונות הצללה למרפסת

פתרונות הצללה למרפסת שלכם

כל מה שרציתם לדעת, לפני הבחירה הנכונה לכם

אתם יושבים במרפסת שלכם, יום יפה בחוץ ואתם נהנים מהשמש הנעימה שמלטפת אתכם. נשמע מושלם נכון? אולי יש לכם אפילו איזה כוס יין על השולחן היפה לידכם ואתם הכי קרובים שתגיעו אי פעם לחופשה, בלי לצאת מהבית. אבל אחרי קצת זמן, האור נהיה חזק מדי, השמש קופחת עליכם ובכלל, בא לכם לעצום קצת עיניים, אבל האור חזק מדי. אתם תוהים איך להתמודד עם הסיטואציה ומבינים, שהפתרון הנכון עבורכם, זה למצוא פתרון הצללה למרפסת שלכם. כך אתם תוכלו לבחור, מתי אתם רוצים מרפסת שטופת אור ושמש ומתי מתאים לכם, לשלוט בכמות האור והשמש ולהחליט מה נכון לכם, בזמן שנכון לכם, עם הפתרון שמתאים לכם.

מהי הצללה למרפסת?

הצללה למרפסת, ניתן להשיג במגוון רחב של פתרונות (עליהם נרחיב בהמשך). אך מטרתה היא אחת ומשמעותית – לספק לכם שליטה בכמות האור והשמש במרפסת שלכם וכמובן, בהשפעה ישירה על החדר אליו המרפסת מחוברת. אז בין אם יש לכם מרפסת סלון, או מרפסת לחדר השינה, אתם רוצים להיות מסוגלים\ להחליט מתי אתם רוצים אור, מתי אתם רוצים חושך ובעיקר, מתי אתם רוצים את השליטה, בידיים שלכם.

מכיוון שיש מגוון רחב של פתרונות הצלה למרפסות, ריכזנו עבורכם את המידע המשמעותי והעיקרי, שחשוב שתעו ותכירו, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה שמתאימה לכם. כל פתרון הצללה הוא מעולה ואיכותי, רק שלכל אחד מאתנו צרכים שונים ומרפסת שונה ולכן, מגוון האפשרויות עומד לרשותכם, כך שתוכלו לבחור את הפתרון שמתאים לכם, מבין מגוון האפשרויות.

פתרונות הצללה למרפסת – מה האפשרויות שעומדות בפניכם?

 • סוככים – אחת האפשרויות הרווחות ומקובלות לטובת פתרון הצללה למרפסת, הוא בניית סוכך. קיימים בשוק מגוון רחב מאוד של סוככים שיכולים לספק לכם פתרון הצללה מעולה. הסוכך יכול להיות קבוע, כזה שנמצא שם תמיד ומאפשר לנו להנות משעות השמש ומשעות צל, בהתאם לזווית שלו, לכיוון הוא המרפסת ממוקמת וכמובן, לשעה ביום. סוככים מגיעים במגוון רחב מאוד של גדלים, צבעים, חומרים ואפשרויות לבחירתכם. סוככים יכולים להיות גם בעלי מנגנון תנועה. כאלה שבסיבוב מנואלה או בלחיצת כפתור (במדיה והסוכך חשמלי כמובן), ניתן לפתוח ולסגור אותם בהתאם לצרכים שלהם ולנוחות שלכם באותו הרגע. סוכך חשמלי, מספק לכם את השליטה המוחלטת בכמות ההצללה והאור בשטח שלכם ומאפשר
  לכם לשמור על מראה נקי של המרפסת כשהוא מקופל ומראה נוח ומוגן, כשהוא פתוח.

בעבר, סוככים היו נחשבים לפתרון שאינו מאוד עמיד לפגעי מזג אוויר ולרוחות חזקות, אך כיום, סוככים מיוצרים מחומרים עמידים ומתקדמים, המאפשרים לכם להנות מסוכך עמיד, איכותי וחזק. כזה שיכול לשמש אתכם שנים רבות

 • פרגולה – כן, כולנו מכירים את האפשרות של פרגולות לחצר שלנו. אבל האם ידעתם שגם במרפסת שלכם, אפשר לעשות פרגולה מיוחדת ומותאמת לכם ולמרפסת שלכם אישית? אם בעבר, הכרנו רק את הפרגולה הקלאסית, כזו שעשוי מעץ ובעלת מבנה ריבועי שעומד בחצר ועושה צל חלקי על הסביבה, היום, קיימים סוגים שונים ומגוונים של פרגולות מחומרים שונים, באיכויות שונות ובבניה אישית ומותאמת לגודל ולמבנה המרפסת שלכם. תוכלו לבחור בפרגולה שמכסה את כל שטח המרפסת, או רק חלק ממנה בכדי לאפשר לכם לבחור מתוך מגוון מאוד רחב של חומרים שונים – פרגולה מעץ אמיתי, פרגולה מחומר דמוי עץ, פרגולות אלומיניום, פרגולות נפתחות ופרגולות חשמליות. לכל אחת מהן היתרונות שלה, החסרונות שלה וכמובן, גם העלויות שלה. היתרון הגדול ביותר הוא שזאת הבחירה שלכם, במה שמתאים לכם ולבית שלכם
 • תריסים – במידה והמרפסת שלכם הינה מרפסת סגורה עם חלונות, תוכלו לבחור כפתרון הצללה בתריסים. כאשר אתם בוחרים בתריסים, אתם מאפשרים לכם ולבני הבית, שליטה מלאה בחושך ובתאורה שיש לכם בחדר הצמוד למרפסת ובמרפסת עצמה. היתרון הגדול של תריסים לעומת פתרונות אחרים, היא שעלותם ביחס לפתרונות האחרים היא נמוכה יותר וכך, תוכלו גם לעמוד בהוצאה וגם, במידה ותרצו, תוכלו מדי כמה שנים להחליף את התריסים שבחרתם ולחדש ולהתחדש לכם. תוכלו לבחור בתריסים חשמליים או מכניים וכמובן, שגם בעולם התריסים, עומדים בפניכם מגוון רחב מאוד של סוגי תריסים מהם תוכלו לבחור. תריסים מעץ, תריסים מאלומיניום, תריסי גלילה, תריסים מעוצבים ותריסים צבעוניים. כל האפשרויות הינן טובות ויכולות להתאים לכם בהתאם לעיצוב הבית והמרפסת שלכם ובהתאם לאווירה שאתם רוצים לייצר במרפסת שלכם
 • צלונים – בשנים האחרונות, יש גידול משמעותי בביקוש לצלונים, היכולים לספק פתרון הצללה מעולה הן לחדר והן למרפסת שלכם. הצלונים, מאפשרים לכם שליטה מלאה בכמות האור ועונים על הצורך של הלקוחות באמצעי הצללה שגם נותן מענה מבחינת הצללה והחשכה וגם נותן מענה לאפשרויות השארת אור חלקי לחלל החדר כאשר הצלון סגור. לצלונים יש יתרונות רבים, אשר אחד מהם הוא האפשרות לשלוט בכמות האור והחושך בחדר בהתאם לסיבוב הצלון. אפשרות זו, מאפשרת לנו ולמי שמשתמש בצלונים, לווסט ולשלוט בכמות האור בחלל שלכם. יתרון נוסף ומשמעותי בפתרון הצללה מסוג צלון, הוא המראה שלהם. הם מייצרים מראה נקי ועדין יותר מאשר כל פתרון אחר ויכולים להיטמע בעיצוב שלכם ללא כל השפעה עליו מצד אחד ומצד שני, להחמיא לו כשהם פתוחים או סגורים ולהשתלב בו בצורה מעולה

אז מהם הפרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת פתרונות הצללה למרפסת?

אחרי שסקרנו את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם לטובת הצללת המרפסת הפתוחה או הסגורה שלכם, זה הזמן לעבור על הפרמטרים שחשובים לכם ומתוכם ובעזרתם, לבחור את פתרון ההצללה שמתאים לכם.

 • תקציב – אנחנו יכולים לרצות את כל האפשרויות ולחלום זה תמיד טוב, אך כמובן שלפני שאנחנו בכלל ניגשים לבחירת פתרון הצללה, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות, זה להגדיר לנו את התקציב שיש לנו או שאנו רוצים להשקיע בו. מסגרת התקציב, תסייע לנו להוריד מהרשימה את הפתרונות שהם מעל לתקציב שהגדרנו וכן, תאפשר לנו לרכז את הפתרונות שנמצאים באזור רמת התקציב שלנו, כדי למקד אותנו בבחירה
 • עיצוב – פתרון הצללה חייב להתאים לעיצוב הכללי של הסביבה בה הוא נמצא. אם נשלב פתרון של תריסי עץ לדוגמה, עם חלל שהוא כולו תעשייתי, ייתכן וזה פחות יתאים. לכן, בחנו את פתרונות ההצללה בהתאם לסביבה בה הם אמורים להיות
 • נוחות ופרקטיקה – אתם תשתמשו בפתרון ההצללה שלכם לא מעט ובמשך זמן רב. חשוב לבחור פתרון שיתאים לאופי השימוש שלכם בו, ליושבי הבית (בית עם ילדים, בית בלי ילדים וכו') ובהתאם לאופי השימוש, לבחור בפתרון שיהיה לכם הכי נוח וקל לתפעול
 • התמחות – חשוב מאוד להיוועץ באיש מקצוע מהתחום, כדי לקבל כמה שיותר מידע על פתרונות ההצללה העומדים לבחירתכם. איש מקצוע איכותי ומיומן, ידע לשאול את השאלות הנכונות, להציע את הפתרונות הרלוונטיים לכם וללוות אתכם לבחירה הנכונה והמותאמת לכם

 

אנחנו חיים במדינה חמה, עם שמש חזקה, בה פתרון הצללה הוא לא מותרות, אלא צורך בסיסי לטובת הנאה אמיתית מהמרפסת שלכם. אנחנו במרווין וכל הצוות המקצועי שלנו, נשמח לעמוד לרשותכם ולאפשר לכם לבחור את הפתרון הנכון והמתאים לכם. מקווים שתרמנו לכם מהידע שלנו ובהצלחה בבחירה!

פתרונות הצללה למרפסת שיתאימו לכם בדיוק

פתרונות הצללה למרפסת הם ככל הנראה החלק האחרון בפאזל שיהפוך את המרפסת שלכם למושלמת. הצל הנעים שניתן לשבת וליהנות ממנו בחודשי הקיץ החמים, לצד ההגנה מפני הגשם והרוחות שמאפיינים את ימי החורף – פתרונות למרפסת הם הדרך האידיאלית להפוך את החלל הזה לשמיש ונוח לאורך כל עונות השנה.

היקפי הבנייה המתעצמת, ריבוי פרויקטים של תמ"א 38 ואישור חוק המרפסות שהרחיב את כמות הזכאים למרפסת בישראל, הפכו את פתרונות ההצללה והסוככים למרפסת לענף מתקדם הממשיך לייצר פתרונות מדויקים ואיכותיים לכל בית או דירה.

'מרווין ישראל' שמחה להציג בפניכם את האפשרויות השונות שמציע התחום כדי שתוכלו להבין בקלות לאיזו מטרה כל פתרון מתאים.

אז מה מתאים לכם?

הצללה קבועה או מתקפלת? חסימה מוחלטת של שמש או רק באופן חלקי? מה הצרכים שלכם ואיך הם באים לידי ביטוי לאורך עונות השנה? לפני שרצים לבחור פתרון הצללה למרפסת שלכם, חשוב שתבינו מה בדיוק ההישגים הנדרשים שעליהם הוא צריך לענות.

התשובות על השאלות האלו ואחרות ישפיעו על גודלו ועיצובו של פתרון ההצללה. לפניכם מידע חשוב על הפתרונות השונים שיסייע לכם לקבל החלטה מושכלת:

אילו סוגים של סוככים מתאימים להצללה?

 1. סוכך זרועות

זהו סוכך מתקפל שניתן להפעיל באופן ידני או בעזרת מנוע חשמלי, והוא מספק הצללה למרפסת מפני השמש. זהו הסוכך הנפוץ ביותר כיום והוא מאוד נוח ופשוט להתקנה ולהפעלה.

כמו כן ניתן לשלוט בפתיחה ובסגירה שבו ליצירת חשיפה מדויקת לשמש על פי ההעדפה שלכם באותו הרגע. סוכך זרועות מספק כאמור הגנה עילית אך מעליו ומתחתיו ישנה זרימה חופשית של אוויר. חשוב לשים לב שהוא אינו מגן או עמיד בפני תנאי מזג אוויר חורפיים קשים ולכם לא יוכל לשרת אתכם לאורך כל השנה.

 1. סוכך מרקיזה

סוכך זה גם הוא נפוץ מאוד אך בניגוד לסוכך הזרועות,  הוא משמש גם לימי החורף. המרקיזה משמשת כמעין סגירה של המרפסת ולכן משרתת גם את הפרטיות של בני הבית הרוצים לשהות בחוץ.

סוככים כאלו מתאימם בשל צורתם (חצי עיגול) למרפסות  שמש קטנות יחסית, ומהווים פתרון הצללה עמיד, פשוט ומשתלם.

 1. סוכך מסך

זהו פתרון הצללה שמספק הגנה אנכית מפני השמש על ידי גלילה שלו כמו מסך מעלה ומטה, אך הוא אינו מגן עלינו מלמעלה לא משמש ולא מגשם, אלא רק מאפשר לנו לדייק את כמות האור שנכנס.

ניתן לשלב סוכך מסך עם פתרונות הצללה אחרים כדי ליצור הגנה מושלמת למרפסת שכיווני האוויר בה לא ידידותיים במיוחד.

הצללה למרפסת – קבועה או מתקפלת?

ישנם כל מיני שיקולים שעשויים להשפיע על ההחלטה שלנו אם להתקין פתרון הצללה קבוע או מתקפל במרפסת. כך למשל שיקולי פרטיות, מזג אוויר ויכולת ההתעסקות עם הסוכך:

 • אם אין באפשרותנו לשנות את מידת ההצללה בכל פעם שנרצה עקב מגבלה כזו או אחרת, עדיף יהיה להשתמש בסוכך קבוע, או להצטייד בסוכך מתקפל הנשלט באופן חשמלי ונוח.
 • אם אנו מעדיפים שתהיה לנו האפשרות לחשיפה מלאה לשמש במרפסת, כדאי שנבחר בסוכך מתקפל, אך אם אנו חרדים לפרטיות שלנו, סוכך קבוע הוא פתרון הצללה למרפסת שלא ידרוש מאיתנו התעסקות מיותרת.
 • אחד היתרונות של פתרונות הצללה קבועים הם העמידות המשמעותית שלהם לעומת הפתרונות המתקפלים הזולים יותר. לעומת זאת, ניתן בקלות לשות את עיצובם של הפתרונות המתקפלים לעומת הפתרונות הקבועים שנותרים בעינם לאורך כל תקופת השימוש בהם.

כך תבחרו הצללה למרפסת שתתאים לכם בדיוק

 1. בדקו מהם הצרכים שאתם רוצים שיענו בעזרת פתרון ההצללה הנבחר.
 2. החליטו על תקציב ריאלי שיתאים לכם ויתחשב בצרכים שנקבתם בסעיף הקודם.
 3. מדדו את המרפסת המיועדת להצללה.
 4. החליטו אם אתם מעוניינים בפתרון מתקפל א קבוע למרפסת שלכם.
 5. בחנו את העיצובים הרלוונטיים לקווי היסוד שהנחתם ובחרו את העיצוב האהוב עליכם.

אנשי המקצוע שלנו בחברת 'מרווין ישראל' ישמחו לעמוד לשירותכם למציאת פתרון ההצללה במתאים והייחודי שישדרג את המרפסת שלכם ואת איכות החיים שלכם. אנחנו מציבים את הדגש על העיצוב, האיכות והשירות של כל הלקוחות שלנו, כדי שתהנו מטעמם הטוב והיתרונות הגדולים של השירותים שלנו לרבות פתרונות הצללה, חלונות ודלתות.

Up
×